Urfalılar, Milletvekilleri Sadece seçim zamanı geliyorlar (Video Haber)

Şanlıurfalılar Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamalarda , milletvekillerinin sadece seçim dönemlerinde ziyarete geldiğini, ayrıca, yıllardan beri başlı başına sorunu aşiretçilik, falan aşirettensen örneğin bir vekil seçildi ya da belediye başkanı seçildi o kurum tamamen o aşirete mensup kişilerle dolduğu belirtiler.

Urfalılar, Milletvekilleri Sadece seçim zamanı geliyorlar (Video Haber)

Şanlıurfalılar Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamalarda , milletvekillerinin sadece seçim dönemlerinde ziyarete geldiğini, ayrıca, yıllardan beri başlı başına sorunu aşiretçilik, falan aşirettensen örneğin bir vekil seçildi ya da belediye başkanı seçildi o kurum tamamen o aşirete mensup kişilerle dolduğu belirtiler.

Urfalılar, Milletvekilleri Sadece seçim zamanı geliyorlar (Video Haber)
19 Ağustos 2022 - 17:09

              KARATAŞ, Milletvekilleri Sadece seçim zamanı geliyorlar, seçim sürecinde yaklaşık 1 ay, 2 ay görünüyorlar ve seçim süreci bittikten sonra hiç birini göremiyoruz. Seçim bittikten sonra bir sonra ki seçime kadar yoklar, sadece seçim zamanı varlar, o kadar.
              KILINÇ; seçim zamanı olur o zaman sokağa çıkarlar ve seçimden sonra da bir daha onları göremezsiniz zaten. Bize de halk olarak öyle adamlar lazım değil, ben milletvekillerinin hiçbir hizmetlerini, çalışmalarını görmüyorum.
              HIZARLI, Hiçbiri memleketimize gelmiyor, sadece seçim zamanları geliyorlar, çıkın gelin, esnafı gezin bizler de sizlere hürmet edelim, seçim sadece bir seferlik değil zaman gelip geçiyor bu seçimin bir sonra ki seçimi de var. Biz hiçbir milletvekilini ne tanıyoruz ne de isimlerini biliyoruz, Allah sonumuzu hayır etsin.
                 ÇİFTÇİ, Milletvekili gelse benim derdime derman oluyor mu? Milletvekili kendi maaşına bakıyor, mecliste parmak kaldırıyor, parmak indiriyor.
                ÇAVUŞ ;  Milletvekilleri bana göre kısmen çalışan da var, orada boş oturan da var,... Ben oy verdim ki gidip Ankara’da boş otursunlar diye değil, her milletvekilinin hangi partiden olursa olsun görevi o ilde ki ihtiyaçları gidermektir, işin esası budur.
                 TIRPANCI, Şanlıurfa’da zaten yıllardan beri başlı başına sorunumuz aşiretçilik, falan aşirettensen örneğin bir vekil seçildi ya da belediye başkanı seçildi o kurum tamamen o aşirete mensup kişilerle dolar. Türkiye ayrı bir statü de iken Şanlıurfa apayrı bir statü de maalesef, aşirete mensup olmayan birisi bir kamu ve kuruluşlarında maalesef iş bulamıyor. Halen sen hangi aşirete mensupsun ya arkadaş benim hangi aşirete mensup olduğum değil benim yaptığım iş önemli.
                GÖKTEPE, . Şanlıurfa’nın hangi sorununu hangi milletvekilimiz, hangi değer ağabeyimiz çözüm bulmuş? Kimse bu yaraya parmak basmamış. Urfa’ya gelen öğretmen bir müddet kalır sonra çeker gider, doktor bir müddet kalır, çeker gider, amirler, memurlar bir müddet kalır sonra çeker gider peki neden? Şanlıurfa’nın sosyal, kültürel, muazzam yerleri var fakat biz bunları kullanmasını bilmiyoruz.

SADECE MECLİSTE KOLTUKLARINDA OTURUP HER AY MAAŞLARINI ALIYORLAR, ÖZEL MAKAM ŞOFÖRLERİ, ÖZEL ARAÇLARI BU ŞEKİLDE GEÇİMLERİNİ SAĞLIYORLAR.

Salih KARATAŞ Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;  Milletvekilleri Sadece seçim zamanı geliyorlar, seçim sürecinde yaklaşık 1 ay, 2 ay görünüyorlar ve seçim süreci bittikten sonra hiç birini göremiyoruz. Seçim bittikten sonra bir sonra ki seçime kadar yoklar, sadece seçim zamanı varlar, o kadar. Halk milletvekillerini tabi tanımaz, onlar halka bir hizmet göstermedikleri için ne yaparlarsa yapsınlar halka hizmet yapmıyorlar. Sadece mecliste koltuklarında oturup her ay maaşlarını alıyorlar, özel makam şoförleri, özel araçları bu şekilde geçimlerini sağlıyorlar. Milletvekillerimizin sadece yaptıkları şey şudur, meclise gidiyorlar, meclisten çıkıyorlar maaşlarını alıyorlar, ayrı yeten onların ek gelirleri de var, zengin adam daha da zengin oluyor. Mecliste herhangi bir milletvekilinin Urfa’nın sorunlarını dile getirdiğini görmedim, Şanlıurfa’da her hangi bir yatırım yok, bizim Şanlıurfa yöresi zaten çoğunlukla mevsim işçidir. Mevsimlik işçi, ben Yalova’da bulundum, 2 yıl boyunca Yalova’da bulundum orada ki işler de çalışanlar çoğunlukla Şanlıurfalılar, mevsimlik işçilerin çoğunluğu Şanlıurfalılar, tarım işinde Şanlıurfalılar. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin sadece Şanlıurfalılar var işçi olarak, Urfa’da her hangi bir fabrika yok, yatırım yapılmıyor bu yüzden rezalet içerisinde yaşanılıyor, işçi olarak yaşıyoruz.


MİLLETVEKİLLERİ SEÇİM ZAMANI OLUR O ZAMAN SOKAĞA ÇIKARLAR VE SEÇİMDEN SONRA DA BİR DAHA ONLARI GÖREMEZSİNİZ

               Duran KILINÇ Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;  Şanlıurfa’da ki milletvekillerinin isimlerini bilmiyorum ve sadece Şanlıurfa’da ki değil Türkiye’de ki milletvekillerinin isimlerini bilmiyorum çünkü onlar ne zaman seçim zamanı olur o zaman sokağa çıkarlar ve seçimden sonra da bir daha onları göremezsiniz zaten. Bize de halk olarak öyle adamlar lazım değil, ben milletvekillerinin hiçbir hizmetlerini, çalışmalarını görmüyorum. Ne zaman seçim yaklaşır o zaman halkın arasına inerler, gazı verirler millete ve o gaz bitince de çekilirler. Bir milletvekili ne zaman kendi menfaati için bir şey varsa o zaman meclise çıkar, bağırır ama halkın menfaati varsa ki ben hiç halkın menfaati için konuşan bir milletvekili görmedim. Zaten bu adamlar 40 bin lira maaş için gelmiyorlar oraya hepsi de iş adamı, ben hiçbir garibanın ya da bir köylümüzün milletvekili olduğunu görmedim. Anca aç bir insanı sen oraya milletvekili yaparsan açın halinden anlar, adam köy ağası milletvekili olmuş, zaten ezmeye alışmış o adam seni düşünmez ki. Bu yüzden burada önemli olan garibanı milletvekili yapmak, fakiri milletvekili yapmak işte o zaman halkı düşünen bir tane milletvekilinin olur.


BİZ VATANDAŞ OLARAK MİLLETVEKİLLERİNİN İSİMLERİNİ DAHİ BİLMİYORUZ.

             Abdullah HIZARLI Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Hiçbir milletvekili buraya gelmiyor, piyasaya baktığınız zaman piyasa karma karışık, biz vatandaş olarak milletvekillerinin isimlerini dahi bilmiyoruz. Onlar kendi maaşlarını alıyorlar ama milletten, memleketten haberleri dahi yok. Gelip aramız da gezseler, bizimle sohbet edip, muhabbet edip sorunlarımızı dinleseler, sorunlarımıza çözüm arasalar biz de halk olarak kendilerine hürmet ederiz. Hiçbiri memleketimize gelmiyor, sadece seçim zamanları geliyorlar, çıkın gelin, esnafı gezin bizler de sizlere hürmet edelim, seçim sadece bir seferlik değil zaman gelip geçiyor bu seçimin bir sonra ki seçimi de var. Biz hiçbir milletvekilini ne tanıyoruz ne de isimlerini biliyoruz, Allah sonumuzu hayır etsin. Bunlar Recep Tayyip Erdoğan’ın hayrına ekmek yiyorlar, Cumhurbaşkanımız olmasa bunlara kimse oy vermez bu yüzden Cumhurbaşkanımızın hayrına bunlar ekmek yiyorlar. Biz Cumhurbaşkanımızdan razıyız, Cumhurbaşkanımızdan şeref duyuyoruz ama milletvekilleri maalesef partiyi de çürüttü. Gerçekten yazık, millet perişan durumda, piyasanın hali belirsiz, şeker pahalı, gıda ürünleri pahalı, marketlere yaklaşamıyoruz.
              MİLLETVEKİLİ GELSE BENİM DERDİME DERMAN OLUYOR MU?

                  Mehmet ÇİFTÇİ ;Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;  Ben Şanlıurfa’nın milletvekillerinden sadece bir iki tanesini tanıyorum, biri MHP milletvekili İbrahim Özyavuz diğerlerinin hiçbirisini tanımıyorum. Halkın içine gelmeye yüzleri de kalmadı, halkın içine gelip ne diyecekler artık son birkaç yıl içerisinde artan zamlar milleti bıktırdı. Hele de dar gelirli ailelerin neredeyse yaşama hakkı kalmadı, en azından en kötü bir vatandaşın yövmiyesi günlük 100 lira olması lazım. Geliyorum buraya ben tütün işi yapıyorum, akşama kadar bekliyorum 1 kilo tütün satamıyorum, satsam da ondan bana 10 lira, 15 lira kar kalıyor peki ben o parayla ne yapacağım ki. Ben günde yanıma gelen dostlarıma ikram ettiğim çaylar zaten 15 lira veya sabah bir çorba içsem zaten 15 lira bunun öğle yemeği var. Zaten iki yıldan beridir lokantalara giremiyoruz, eskiden lokantaya giderdik söylemesi ayıptır, kebap yerdik 10 lira verirdik ama şimdi 35 lira olmuş. 1 patlıcanlı, 1 domatesli ekmekle beraber 60 lira, 70 lira olmuş, ben burada ne kazanıyorum ki gideyim lokanta da yemek yiyeyim. Ekmeğimizi, yemeğimizi evden getiriyoruz, yemin ederim kahvaltıyı da öğle yemeğini de evden getirip burada yiyorum. Milletvekili gelse benim derdime derman oluyor mu? Milletvekili kendi maaşına bakıyor, mecliste parmak kaldırıyor, parmak indiriyor Onların merhametine kalmış bir şeydir, 2 yıldan bu yana millet mahvoldu, pahalılık üstüne pahalılık, yemin ederim ben evime bir tane sebze götüremedim, ne bir patlıcan ne domates ne biber. Hangisine elini atıyorsun 30 lira, 40 lira, 50 lira peki ben ne kazanıyorum ki bunları bu fiyatlarla nasıl alayım. Benim ailem 4 – 5 kişi, birer kilo alsam zehir olsa da öldürmez 2’şer, 3’er kilo alsam 200 lirayı bulacak, ben 200 lira kazanmıyorum ki yiyeyim. Alamadım, öyle kaldık sonradan biraz fiyatlar düştü de biraz yemeye başladık. Bugün 1 litre mazot 4 liradan, 5 liradan çıktı şuanda 30 lira oldu, 1 litre benzin 4 liradan, 5 liradan çıktı 25 liraya, 26 liraya, 1 ev tüpünü 90 liraya değiştiriyorduk şimdi 360 liraya değiştiriyoruz. Bir torba şekeri 75 liraya alıyorduk şimdi 600 lira olmuş, 1 teneke yağı alıyorduk 100 liraya, 120 liraya şimdi olmuş 800 lira, konuşulacak çok şeyler vardır fakat derdimizi kime anlatalım, Ancak Rabbimize anlatıyoruz. Denetim diye bir şey yok, hangi firmaya denetim yapılıyor? Hangi fabrikaya denetim yapılıyor? Hangi markete denetim yapılıyor? Herkes vicdanına göre fiyat belirler olmuş, artık zulümden başka bir şey yoktur, ancak Rabbimizden yardım bekliyoruz.

               HER MİLLETVEKİLİNİN HANGİ PARTİDEN OLURSA OLSUN GÖREVİ O İLDE Kİ İHTİYAÇLARI GİDERMEKTİR.

                   Mahmut ÇAVUŞ Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;  Milletvekilleri bana göre kısmen çalışan da var, orada boş oturan da var, milletvekilinin göre halkın işini görmektir, sen benim vekilimsin benim Ankara’da ki işlerimi göreceksin, vatandaşın işini kolaylaştıracaksın. Vatandaşa yarayan yeni yasalar çıkartmaları lazım, milletvekilinin görevi budur. Yatırım yapmaktır, o ilin ihtiyaçlarına göre onu yukarıya bildirip bunları oturumlar da dile getirmek, milletvekilinin görevi budur. Ben oy verdim ki gidip Ankara’da boş otursunlar diye değil, her milletvekilinin hangi partiden olursa olsun görevi o ilde ki ihtiyaçları gidermektir, işin esası budur.

                  MİLLETVEKİLLERİNİ SADECE SEÇİMLERDEN SEÇİME GÖRÜYORUZ

                   Nihat TIRPANCI Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Biz hiçbir milletvekilini tanımıyoruz ki, milletvekillerini görmemişiz bile işin açığı bu, milletvekillerini sadece seçimlerden seçime görüyoruz, onları derdimizi, sorunlarımızı anlatmak için zaten göremiyoruz, gördüğümüz zaman diyelim, anlatsak da zaten sonuç alamıyoruz. Bizim için bir fark yok, ha varlar ha yoklar, bizde milletvekili dene bir şey yok zaten aşiretler var, aşirete mensupsan vekilde olursun, başkan da olursun, müdür de olursun, yeter ki aşirette bir mensup ol. Şanlıurfa’da zaten yıllardan beri başlı başına sorunumuz aşiretçilik, falan aşirettensen örneğin bir vekil seçildi ya da belediye başkanı seçildi o kurum tamamen o aşirete mensup kişilerle dolar. Türkiye ayrı bir statü de iken Şanlıurfa apayrı bir statü de maalesef, aşirete mensup olmayan birisi bir kamu ve kuruluşlarında maalesef iş bulamıyor. Halen sen hangi aşirete mensupsun ya arkadaş benim hangi aşirete mensup olduğum değil benim yaptığım iş önemli. Adam diyor ki falanca kişi üniversite okumuş, şöyle bilgi, deneyim ve kapasitesi var şu şahsı alalım kuruma yönetici olsun ama onu kim tanır ki? Hangi aşiretten? İsmini bilen mi var? Benim için önemli olan şey yaptığı çalışmadır, yaptığı işlerdir, hangi aşirete mensup olduğu benim için hiç önemli değildir. Ben elektronik teknisyeni olmama rağmen her hangi bir yerde iş bulamıyorum. Ben anlamadım, benim bildiğim milletin vekili olur ama benim gördüğüm kadarıyla falanca aşiretin vekili olmuş, falanca ailenin vekili olmuş, milletin vekili değil, halkın vekili değil maalesef aşiretçilik vekili olmuş bu işin ismi. Bu gidişatın sonu da iyi değil, Allah sonumuzu iyi etsin demem o ki milletvekillerinden gerçekten hiçbirisini tanımıyorum bile, birkaç gün sonra görürüz herhalde çıkarlar piyasaya, sokaklar da gelip elimizi sıkmaya başlarlar bizde o zaman tanışırız.

           ŞANLIURFA’NIN HANGİ SORUNUNU HANGİ MİLLETVEKİLİMİZ, HANGİ DEĞER AĞABEYİMİZ ÇÖZÜM BULMUŞ? KİMSE BU YARAYA PARMAK BASMAMIŞ.

         Mehmet Fethi GÖKTEPE Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Gerçekten artık benim Şanlıurfa milletvekillerinden hiçbir beklentim yok, ben 70 yaşındayım hiçbir milletvekilinin Şanlıurfa’ya bir dikili taş koyduğunu görmedim, bir ağaç diktiğini de görmedim. Hizmet eden elbette ki vardır, bu memleketin taşının üstüne taş koyana bir saygı gösteririz, ellerinden öperiz ama maalesef komşu iller göz önündeyken örneğin Antep’e gidelim, diyorlar ki siz de her zaman Antep’i örnek gösteriyorsunuz. Ben Antep’i de örnek gösteririm, Diyarbakır’ı da gösteririm, Elazığ’ı da gösteririm, Van’ı da gösteririm ben Doğu’nun hepsini gördüm. Daha köy gibi olan iller, 12 bin yıllık tarihe dur diyen Şanlıurfa’mıza rakip oldular, bizi geçtiler. Biz ne yaptık? Hiçbir şey yapamıyoruz, hiçbir sorunumuza bir çözüm bulamıyoruz. Sağ olsun eğer Ahmet Bahçıvan, Urfa’ya su getirmeseydi şimdi Urfa susuzluktan kırılırdı. Şanlıurfa’nın hangi sorununu hangi milletvekilimiz, hangi değer ağabeyimiz çözüm bulmuş? Kimse bu yaraya parmak basmamış. Urfa’ya gelen öğretmen bir müddet kalır sonra çeker gider, doktor bir müddet kalır, çeker gider, amirler, memurlar bir müddet kalır sonra çeker gider peki neden? Şanlıurfa’nın sosyal, kültürel, muazzam yerleri var fakat biz bunları kullanmasını bilmiyoruz. Gelen insanların gezmesi için, etrafını görmesi için yardımcı oluyoruz, Şanlıurfa’yı her zaman bir köy gibi görüyorlar, Urfa köy değil ki, tarihin sıfır noktasıdır. Bir öyle belediye reislerimiz, Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Valimiz, kültür müdürlerimiz Urfa’yı öyle bir şekilde tanıtmalılar ki, öyle bir şekilde reklam yapmalılar ki dünya durup diyecek ki Şanlıurfa varmış. Ama maalesef 3 – 5 gün Urfa’nın tanıtımını yapmakla Urfa tanıtılmaz. Siz bana imkân verin ben iddia ediyorum buradan, ben Hıristiyan âleminin turist olarak Türkiye’ye gelenlerin yüzde 80’ini Şanlıurfa’ya getireyim. Hz. İsa gibi bir peygamberin mendilinin olduğu bir şehir de Hıristiyanlardan kimse gelmiyor. İsraillilerin yüzde 80’i Urfa gelmesi lazım, çoğu Şanlıurfa doğumlu hepimiz de biliyoruz. 4 tane dinin temsilcileri Şanlıurfa’da birlikte kardeş gibi yaşamış fakat biz ne hikmetse Urfa’yı sadece Balıklıgöl, çiğ köfte, ciğer kebabı, sıra gecesi olarak biliyoruz ama Urfa bu değildir. Urfa’yı öyle bir şekilde tanıtın ki dünya desin Şanlıurfa var. Biz Urfalı olarak Şanlıurfa için ne yaptık? Otobüslerimize binilmiyor, geçen yıl 6 bin tane öğrenci geldi 90 numaralı otobüse öğrenci biniyor, öğretmen biniyor, hasta biniyor, hasta yakını biniyor böyle bir sistem dünyanın hiçbir yerinde yok. Sayın Büyükşehir belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Bey’e ben görüştüğüm de izah ettim, dedim ki sayın başkanım 90 ise 90A yap, 90A-1 yap fakat hastaları, öğrencileri, öğretmenleri ayrı taşıyın. Böyle bir sistem dünyanın hiçbir yerinde yok, pandemiden dolayı dünya yıkıldı, dünyanın ekonomisi alt üst oldu biz bir otobüsü ayıramadık.


      ŞANLIURFALI MİLLETVEKİLLERİNDEN HİZMET BEKLİYORUZ.

       Mehmet BAKIR Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;  Biz Şanlıurfalı milletvekillerinden hizmet bekliyoruz, eksik olan işleri tamamlamalarını bekliyorum, yarım kalan hizmetleri tamamlamalarını bekliyorum. Kendileriyle, milletvekillerimizle şuana kadar konuşmadığım için, görüşmediğim için tanımıyorum, kimin ne olduğunu ne olmadığını bilmiyorum.dedi,
Haber : Kamil Güler
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum