Urfalılar tanzim satış mağazası istiyor

Şanlıurfa’da sebze ve meyve fiyatlarının dengelemesi için Şanlıurfalılar Tanzim satış mağazalarının açılmasını istiyor.

Urfalılar tanzim satış mağazası istiyor

Şanlıurfa’da sebze ve meyve fiyatlarının dengelemesi için Şanlıurfalılar Tanzim satış mağazalarının açılmasını istiyor.

Urfalılar tanzim satış mağazası istiyor
26 Ekim 2019 - 17:22

Müslüm FALAY  Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Tanzim Satış Mağazasının Şanlıurfa’da açılması çok iyi olur, pazarlardan bir şey anlamıyoruz zaten bir şey de alamıyoruz çok pahalı satıyorlar. Ama Tanzim satış mağazaları çok güzel, fiyatları çok uygun, ürün çeşitleri bol, herkesin alabileceği fiyatlar da satış yapıyorlar. Bize çok büyük avantajı olacak Allah devletimizden razı olsun.
Mehmet çelik Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada :  Tanzim Satış Mağazası Şanlıurfa’da da hizmete girecek, bizler için çok güzel olacak gerçek anlamda rahatça alışveriş yapabileceğiz. Pazar da tüm ürünler çok pahalı en azından pazarda ki ürün fiyatlarının da düşmesine vesile olur ve bizde artık ucuz fiyata sebze ve meyve yeriz, hem pazarda ki sebze ve meyvelerin fiyatlarının düşmesine hem de bizim daha rahat alışveriş yapmamız konusunda faydası çok olur. 1 kilo patlıcan 15 lira olur mu? Ama bundan sonra Tanzim Satış Mağazaları sayesinde sebze ve meyvelerimizi uygun fiyata alacağız.
Salih  Acan ise Şanılurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Tanzim Satış Mağazasının Şanlıurfa’da açılacağını duyunca tabi çok sevindik çünkü büyükşehirler de olduğu gibi Şanlıurfa’nın da bu tür şeylere ihtiyacı var. Artık sebze ve meyvelerimizi uygun fiyata alacağız. Bu nokta da belediyemize ve devletimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.  Dedi.
Tanzim Satış Nedir?
Türk Dil Kurumu Sözlüğü’ne baktığımızda tanzim kelimesinin; sıraya koyma, sıralama, düzene sokma, düzen verme, yoluna koyma, düzeltme, düzenleme gibi anlamlara geldiğini görüyoruz. Tanzim satış ise Türkiye’de 1973 yılında Tansa adı ile satışa başlamıştır.
Tanzim Satış Tarihçesi
Evet, tanzim satış Türkiye’de ilk defa 1973’te Tansa adıyla gerçekleşmiştir. 1976 yılına gelindiğinde ise “Tanzim Satışlar Müdürlüğü” çatısı altında, İzmir Konak‘ta ilk mağaza açılmıştır. Mağaza sayısı, 1986 yılında 12’ye ulaştı. Bu gelişmeyle birlikte ortaya çıkan şirketleşme düşüncesi doğrultusunda, 15 Aralık 1986 tarihinde Tansaş İzmir Büyükşehir Belediyesi İç ve Dış Ticaret A.Ş. kuruldu.
Günümüzde Tanzim Satış
Tanzim satışın kelime manasına ve tarihçesine baktığımızda görüyoruz ki tanzim satış, devletin meyve – sebze satmak üzere çeşitli yerlere mobil satış noktaları kurması şeklinde gerçekleşiyor. Tanzim satış, bir nevi halk ekmek veya et ve balık kurumu mantığıyla işletiliyor desek yeridir. Özetle tanzim satış, sıfır diyebileceğimiz bir kâr ile devletin meyve-sebze satışını temsil etmektedir.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum