Vatandaşlarımız Merkezimize gelirken içleri rahat olsun

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler Güzellik uzmanı Dilek Ülgen ile röportaj yaptı.

Vatandaşlarımız Merkezimize gelirken içleri rahat olsun

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler Güzellik uzmanı Dilek Ülgen ile röportaj yaptı.

Vatandaşlarımız Merkezimize gelirken içleri rahat olsun
13 Ağustos 2020 - 18:31

Ülgen; müşterilerimize gelecekleri zaman almaları gereken önlemleri de söylüyoruz ama buraya geldiklerinde lütfen içleri rahat olsun. Hijyen kurallarına kesinlikle uyuyoruz, maskesiz kimseyi almıyoruz, kapı girişlerine dezenfektanlarımızı yapıyoruz içleri rahat olsun.
işlemlerimiz hijyenik olduğu için her müşteriden sonra pandemiden öncede biz dezenfektanla kullanılan cihazların temizliğini yapıyorduk daha sonra diğer müşterimizi alıyorduk. Hijyen konusu bu süreçte bizi etkilemedi, güzellik salonun da normal de olması gereken de bu olduğu için, sonuçta kanlı işlemler de yapıyoruz.
Halkımız Merkezimize gelirken tamamen içleri rahat olsun, gelip merkezimizi de gezebilirler, pandemi sürecinin en başından beri gelen müşterilerim düşünceleri, fikirleri olabilir, herkesi bekliyoruz halkımızın sağlığı için de elimizden geleni yapıyoruz.
 
SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?
Dilek Ülgen 11 yıldır Şanlıurfa’dayım aslen Kütahyalıyım, bu işi 20 yıldır yapıyorum ama son zamanlar da revaçta olan tırnak, protez, ipek kirpik, kalıcı makyaj bunların içerisinde 5 – 6 yıldır bulunuyoruz bunun haricinde kuaförüm aynı zaman da güzellik uzmanıyım.
COVID-19 SÜRECİ SİZİ NASIL ETKİLEDİ?
Tabi bu durum bizi fazlasıyla etkiledi, pandemi sürecinde karantina da 2 ay kapalı kaldık, bu süreç hem müşterilerimizi hem de bizi mağdur etti. Bunun haricinde insanlar gelirken tedirgin oluyorlar ama öncelikle şöyle düşünmelerini istiyoruz; biz daha önemliyiz bunun için biz hijyenimize, müşterilerimizden daha fazla dikkat ediyoruz ki önce kendimizi koruyalım sonra da müşterilerimizi. Bunun için de gerekli olan tüm hijyen önlemlerimizi aldık, ürünlerimizin hepsi ağdalarımıza kadar tek kullanımlık ki bunu pandemi sürecinden önce başlatmıştım zaten, tek kullanımlık manikür, ağda, burada ki kullandığımız ürünlerin hepsi tek kullanımlık ürünlerdir.
COVID-19 ÖNCESİNDE İŞLERİNİZ NASILDI?
Tabi şuana göre biraz daha revaçtaydı ki şöyle, okulların tatil olması, aslında bizim müşteri kitlemiz daha çok memur kesim tabi onların şehir dışına gitmeleri, ailelerinin yanına dönmeleri bu yüzden biz şuan yerli halkımıza hizmet veriyoruz. Açıkçası müşteri anlamında çok fazla kaybım yok, daha yeni müşteriler edindik fakat kendi müşterilerim şuan Urfa’da değil, okullar açıldıktan sonra umarım daha da iyi olacak.
ŞUAN İŞ DURUMUNUZ NASIL SEYREDİYOR?
Daha sakin durumdayız, mecburen randevulu çalışmamız gerekiyor tabi belirli bir sayının üzerine çıkamıyoruz önceden böyle bir sıkıntımız yoktu. Şuan bir işlem bitmeden diğerini alamıyoruz, bekleme salonunda en fazla iki kişiyi alabiliyoruz, yanında kimseyi getirmemesini rica ediyoruz tabi önceden yanında gelen bayan da işlemi gördükten sonra ikna olup işlem yaptırmak istiyordu şuan bu avantajlarımız maalesef yok.
PANDEMİ SÜRECİNDEN DOLAYI GÜZELLİK MERKEZİNE GELMEYE ÇEKİNEN BAYANLAR VAR BU KONUDA NELER SÖYLEYECEKSİNİZ?
Aslında çok haklılar, önce biz korkuyoruz, bire bir yakın temasta olan biziz müşterilerimize gelecekleri zaman almaları gereken önlemleri de söylüyoruz ama buraya geldiklerinde lütfen içleri rahat olsun. Hijyen kurallarına kesinlikle uyuyoruz, maskesiz kimseyi almıyoruz, kapı girişlerine dezenfektanlarımızı yapıyoruz içleri rahat olsun bu konuda bizi tanıyan müşterilerimiz biliyorlar ne kadar dikkat ettiğimizi. Belediye tarafından da yapılan kontrollerde de seçili bir kuaför olduk dezenfektan konusunda, normal de klimaların bile çalıştırılması yasaktı onların izni verildi yaptığımız hijyenlerden dolayı. İçleri rahat olsun biz daha çok korkuyoruz, dışarıdan gelen onlar, onları da düşünüyoruz kendimizi de düşünüyoruz.
SALONUNUZUN GÜNLÜK TEMİZLİĞİNİ NASIL YAPIYORSUNUZ?
Her sabah günlük temizliğimizi şöyle yapıyoruz; öncelikle her sabah her yer dezenfektan ediliyor bunun için özel bir cihaz aldık yarım saat bekletiliyor sonra genel temizliğimiz oluyor, malzemelerimiz bir gece önceden cihaza konulur sabah çıkar, her müşteri sonrasında da cihaza tekrar girer. İkramlar yasak biliyorsunuz ama biz yine de müşterilerimizi mağdur etmemek adına tek kullanımlık ürünler kullanıyoruz.
İŞLEM SIRASINDA NELERE DİKKAT EDİYORSUNUZ?
Normalde de benim işlemlerimin tamamen hijyenik bir ortam da olması gerekiyor bundan dolayı ben bu konuda çok sıkıntı yaşamıyorum, müşterilerimi yadırgayacak bir durum yok. İşlemlerimiz hijyenik olduğu için her müşteriden sonra pandemiden öncede biz dezenfektanla kullanılan cihazların temizliğini yapıyorduk daha sonra diğer müşterimizi alıyorduk. Hijyen konusu bu süreçte bizi etkilemedi, güzellik salonun da normal de olması gereken de bu olduğu için, sonuçta kanlı işlemler de yapıyoruz. Bundan dolayı tek kullanımlık ürünler gerçekten çok önemli bu konuda da çok etkilendiğimiz söylenemez, normal de yaptığımız şeyleri aynen devam ettiriyoruz.
ŞANLIURFALI HANIMLARA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?
Merkezimize gelirken tamamen içleri rahat olsun, gelip merkezimizi de gezebilirler şuan burada bulunan müşterilerim onlara belki birkaç mesaj vermek isteyebilir, pandemi sürecinin en başından beri gelen müşterilerim düşünceleri, fikirleri olabilir, herkesi bekliyoruz halkımızın sağlığı için de elimizden geleni yapıyoruz.
                BİZE ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.
                Ben teşekkür ederim bu imkanı bana sağladığınız için.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum