Yavuz HDP'ye artık dur denilsin!

Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz HDP'ye dur denilsin dedi.

Yavuz HDP'ye artık dur denilsin!

Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz HDP'ye dur denilsin dedi.

Yavuz HDP'ye artık dur denilsin!
10 Ocak 2020 - 19:31

“HDP’nin terör örgütü PKK’yla, Kandil’le bağlantılarını bilmeyen yok. Araştırılan her ismin PKK’yla bağlantısı, fotoğrafları ortaya çıkıyor. HDP, PKK’dan vazgeçmiyorsa, biz HDP’den vazgeçelim. CHP de, İYİ Parti de diğer partiler gibi HDP’ye karşı cephe alsın. Çünkü HDP’nin her şeyi ortada” dedi.

Terör örgütü PKK ile ilişkilerini kesmeyen HDP’li belediyelere kayyım atanmaya devam ederken HDP’li Silvan Belediye Meclis Üyesi Şifayet Boşatlıoğlu’nun, silahlı PKK’lı teröristlerle beraber hendek teröründe rol aldığına dair görüntüler ortaya çıktı. Basın   aracılığıyla bütün HDP’lilerin araştırılması çağrısı yapan şehit aileleri dernek Başkanı Mehmet Yavuz, “Partiler, HDP’ye karşı cephe alsın” dedi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Şanlıurfa Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Yavuz, “HDP’nin terör örgütü PKK’yla, Kandil’le bağlantılarını bilmeyen yok. Araştırılan her ismin PKK’yla bağlantısı, fotoğrafları ortaya çıkıyor. O zaman hepsi araştırılsın. HDP, PKK’dan vazgeçmiyorsa, biz HDP’den vazgeçelim. Kendine ‘Atatürk’ün partisiyiz’ diyen CHP de, ‘Ülkücüyüz’ diyen İYİ Parti de diğer partiler gibi HDP’ye karşı cephe alsın. Çünkü HDP’nin her şeyi ortada” dedi.

CHP’ye “HDP demek PKK demektir” diyerek hatırlatma yapan Şanlıurfa Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Yavuz da; “HDP’nin terör örgütü PKK’yla, Kandil’le bağlantılarını bilmeyen yok. Araştırılan her ismin PKK’yla bağlantısı, fotoğrafları ortaya çıkıyor. O zaman hepsi araştırılsın. HDP, PKK’dan vazgeçmiyorsa, biz HDP’den vazgeçelim. Kendine ‘Atatürk’ün partisiyiz’ diyen CHP de, ‘Ülkücüyüz’ diyen İYİ Parti de diğer partiler gibi HDP’ye karşı cephe alsın. Çünkü HDP’nin her şeyi ortada. Özellikle CHP’ye sesleniyorum; HDP demek PKK demektir. Bu bahsettiğimiz meclis üyesi, Diyarbakır’da, hendek olaylarında PKK’yla bire bir çalışmış. Yani daha ne olsun? Partilerimizin kesinlikle birlik beraberlik içerisinde HDP’ye karşı olmalıdır. Bu konuda Hükümete destek versinler. HDP’lilerin bağlantıları açıktır. ‘Terörist’ dememiz için birini öldürmesi mi gerekiyor?” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum