Yüzde yüz İngilizce öğretme garantisi veriyoruz

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yusuf Güler Englısh Tıme Şanlıurfa Şube Müdürü Esra Oğuz ile röportaj yaptı.

Yüzde yüz İngilizce öğretme garantisi veriyoruz

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yusuf Güler Englısh Tıme Şanlıurfa Şube Müdürü Esra Oğuz ile röportaj yaptı.

Yüzde yüz İngilizce öğretme garantisi veriyoruz
12 Aralık 2018 - 15:03

Oğuz, Şanlıurfa şubesi olarak diğer illerde ki şubelere göre çok daha uygun fiyat sunuyoruz, asgari fiyatta kurs ücretleri alıyoruz, yüzde yüz öğretme garantisi veriyoruz

Bizim biraz da avantajlı olduğumuz kısım, Englısh Tıme’nin bilinen bir dil okulu olmasıdır. Örneğin biz üniversite de bir çalışma yaptık, üniversite öğrencilerine özel bir indirim yapıp, okuldan gerekli izinleri alıp okulda çalışma başlattığımızda tepkiler ‘’Urfa’da Englısh Tıme var mı?’’ şeklinde oldu. Biz insanlara dil okulunu anlatmadık Englısh Tıme’yi zaten biliyorlardı.

 

SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?

Esra Oğuz Şanlıurfalıyım. Ege Üniversitesi lisans mezunuyum. Aynı zaman da Harran Üniversitesinde yüksek lisans yapmaya devam ediyorum. Englısh Tıme Şanlıurfa Şube Müdürlüğünü yapıyorum.

ENGLISH TIME HAKKINDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ?

İnsanlar Englısh Tıme’nin Şanlıurfa’da açıldığını görünce bireysel bir kurs olarak bakıyorlar. Maalesef, biz öncelikle bu algıyı kırmaya çalışıyoruz. Çünkü Englısh Tıme Uluslararası bir dil okulu, çoğu ilde şubeleri olan, 20 yıllık bir geçmişi olan köklü bir dil okulu ve yüzde yüz öğretme garantisi olan bir okul, bu da bizim diğer kurslardan en büyük farkımızdır.

ENGLISH TIME’NİN ŞANLIURFA’DA Kİ FAALİYETLERİ NELERDİR?

Aslında biz daha geniş kapsamlı birçok çalışma düşünüyoruz ama biz kısa bir süre önce aktifleştik, şuan da devam eden birçok etkinliğimiz var örneğin, emniyet mensuplarına ve çocuklarına yüzde 40 indirimlerimiz, gelen herkese 3 kur alana 1 kur ücretsiz olan kampanyalarımız, bazı nitelikli okullara yüzde 50 burs hakkımız özellikle junior kısmında biraz daha yoğunlaşıyoruz. Çünkü yetişkinler zaten İngilizce eğitimine ihtiyacı olanlar alıyor, biraz da insanlarımız bilinçlendi bu dilin artık sorumluluk olduğunu anlayabiliyor. Fakat çocuklar da biraz daha hobi tarzında olduğu için aileler pek önem vermiyor ya da isteyip de maddi imkanı olmayan çocuklar var bu yüzden çocuklara yönelik daha çok kampanyalar yapıyoruz Urfa’da, bir çok okula yüzde 50 burs hakkımız var. Tabi bunlarla sınırlı kalınacak diye bir şey yok, biz şuan sağlık sendikalarıyla, burada ki yurt dışı şirketleriyle hepsiyle bire bir görüşmeler içerisindeyiz, yeni kampanyalarımız sürekli devam edecek.

ÇALIŞMA SİSTEMİNİZ HAKKINDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ?

İngilizce uluslararası bir kur sistemi var, 6 kurluk bir eğitim sistemi biz normal kurslardan farklı olarak bu kurlar da ders sayısını 2 katına çıkartıyoruz. Örneğin diğer kurslar da ortalama 70 saat ders veriliyor her bir kurda, biz bunu 120 saat yapıyoruz tabi bu 120 ile de sınırlı kalmıyor bizim yaşam boyu aktivitelerimiz var movie time, speaking clup, etütler yani 120 saatin dışında toplam da  160 saatlik bir ders saati oluyor. Öğrencilere 4 kursun sonunda yüzde yüz konuşma garantisini veriyoruz. Englısh Tıme öyle geldiniz, kursa kayıt yaptınız ve sonra öğrenemeyince maalesef yapacak bir şey yok demiyoruz. Biz öğrencilerimizin her zaman arkasında durup yüzde yüz İngilizce öğretmeyi garantiliyoruz ve bunun dışında öğrendikten sonra da bırakmıyoruz. İngilizce unutulabilen bir dil biliyorsunuz sonradan her unuttuğunda kursa yeniden ücret ödemesin diye biz ömür boyu ücretsiz eğitim hakkı veriyoruz. Öğrencilerimize ve bu tüm şubelerimizde geçerli sadece Şanlıurfa şubesinde geçerli bir şey değil. Ömür boyu öğrenim hakkını açmak gerekirse, öğrenci geldi ve ingilizceyi öğrendi, kurs bittikten sonra ayrıldı, bizim tüm şubelerimizde kurs saatlerinin dışında aktiviteler olmak zorunda örneğin Şanlıurfa’da bizim her Salı geceleri Movıe Tıme yani ingilizce film gecelerimiz var, her Perşembe günleri ders tekrarlarımız oluyor, Cumartesi ve Pazar günleri de hocalarla Speaking Clup, kafede aile ortamı hazırlayıp, arkadaş ortamı oluşturulur ama sohbet tamamen İngilizce. Bizim bir defa öğrencimiz olduktan sonra bu aktivitelerin hepsi sizlere ömür boyu ücretsiz, sadece Şanlıurfa’da değil, başka bir yere taşındığınızda en yakın Englısh Time şubesine giderek aktivite listesini alıp katılabiliyorsunuz ücretsiz olarak.

YURT DIŞINDA ÇIKACAK OLAN ÖĞRENCİLERE ÖZEL PROGRAMLARINIZ VAR MI?

Evet, zaten bizim ismimizde de Englısh Time dil okulu ve yurt dışı eğitim programı diye geçiyor, bizim öğrencilerimizden yurt dışına gitmek isteyen olursa, orada eğitim almak isteyen olursa biz onun için öncelikle bir teklif dosyası sunuyoruz ‘’ Hangi okul da? Hangi ülke? ‘’ öğrencinin isteğine göre teklifler de bulunuyoruz. Öğrenci istediği okulu seçtiği taktirde vizesini, pasaportunu, kalacak yerini, uçak biletini her şeyiyle bizzat biz ilgilenip ayarlıyoruz.

HANGİ YAŞ GRUPLARINA HİTAP EDİYORSUNUZ?

Aslında bizim belirli bir yaş grubumuz yok, İngilizce artık uluslarası bir dil. Malesef Urfa’da bunun tam olarak bilincinde değiliz. Yavaş yavaş bilinçleniyoruz ama insanlar bunu biz zorunluluk haline getirdiği için, yurt dışına tatile çıkmak için, akademik kariyeri için, sadece genel kültür olarak öğrenmek isteyenler oluyor. Zamanı faydalı değerlendirmek isteyenler var bu yüzden her yaş grubuna hitap ediyoruz. Biz Urfa’da junıorlar da 6 yaşdan başlıyoruz ve sonrasının ucu açık, 70 yaşındaki birine bile İngilizce öğreteceğimize inanıyoruz.

ŞANLIURFA HALKININ RAĞBETİ NASIL?

Bizim biraz da avantajlı olduğumuz kısım, Englısh Tıme’nin bilinen bir dil okulu olmasıdır. Örneğin biz üniversite de bir çalışma yaptık, üniversite öğrencilerine özel bir indirim yapıp, okuldan gerekli izinleri alıp okulda çalışma başlattığımızda tepkiler ‘’Urfa’da Englısh Tıme var mı?’’ şeklinde oldu. Biz insanlara dil okulunu anlatmadık Englısh Tıme’yi zaten biliyorlardı. Nasıl bir dil okulu? Eğitimi nasıl? Kalite bakımından Türkiye’nin en önde gelen dil okullarından biri ve bu yüzden tepkiler çok olumlu oldu, geri dönüşler çok güzel oldu ve biz kısa sürede çok yol katettik. Aslında aktifleştirirken bir taraftan korku da vardı bende ‘başarısız olabilirdik’ Urfa’da birine İngilizce merakınız var mı ?  diye sorunca yok diyeceklerini düşünürüz ama işin içine girince çok kısa sürede çok güzel şeyler yaptık. Sağ olsunlar insanlarımızda ihtiyaçları olduğu için, bize güvendikleri için bizi tercih ettiler ve biz de gayet olumlu tepkilerde aldık.

SON OLARAK NELER EKLEMEK İSTERSİNİZ?

Englısh Tıme’ye ben iş olarak bakmıyorum, bazen Englısh Tıme’ye pazarlama stratejisi falan diyorlar, ben insanlarla konuştuğum da hemen kayıt yaptırıyorlar ama bu kesinlikle pazarlamayı iyi bildiğimden değil, ben bu markaya inanıyorum. Çünkü İzmir’de iken Englısh Time ile öğrencilik hayatımda bir süre birlikte yoluma devam ettim ve gerçekten kaliteli bir eğitim, tamamen öğrenciye, insanlara bir şeyler öğretmek üzere hareket eden bir kurum. Bunu söyleyince insanlar belki ‘’o kadar da olur mu?’’ diye düşünebilirler ama araştırınca görüyorlar, ekonomik kaygısı olmayan, ticari olarak bakmayan bir kurum, biz zaten Şanlıurfa şubesi olarak diğer illerde ki şubelere göre çok daha uygun fiyat sunuyoruz, asgari fiyatta kurs ücretleri alıyoruz, yüzde yüz öğretme garantisi veriyoruz. Öğrenci birinci kurda öğrenmediği zaman bırakmıyoruz çünkü biz sertifika veriyoruz ve iş başvurularında bizim sertifikamız geçiyor, bizim sertifikamız ile gidip ingilizce konuşamamanız Englısh Time dil okulları tarafından dezavantaj ve bizim marka ismimiz için kötü bir şey bu yüzden öğrenci ne kadar öğrenmek istiyorsa emin olun biz bunu daha çok istiyoruz.

BİZE ZAMAN AYIRDIĞINIÇ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

Ben teşekkür ederim bize bu imkanı verdiğiniz için…

İNGİLİZCE ÖĞRENENLER NE DEDİ

ENGLISH TIME ÖĞRENCİSİ YUSUF KURT: Englısh Tıme’yi seçmemde ki sebep, gelmeden önce Englısh Tıme hakkında çok güzel ve olumlu şeyler duydum ve geldim. Şuan da burada ki ortamımız çok güzel ve herkese de tavsiye ediyorum.

ENGLISH TIME ÖĞRENCİSİ BEYZA KARAGÖZLÜ: Englısh Tıme’ye 3 aydır gelmekteyim, Gramer, Speakıng derslerinde arkadaşlarımızla rahatlıkla konuşabiliyoruz, yüksek lisans kariyer eğitimim için Engılsh Tıme’yi tercih ettim ve sizlere de öneriyorum. Akademik eğitimleri gerçekten ileri düzeyde bunun haricinde yurt dışı isteyen arkadaşlarımıza rahatlıkla ingilizce konuşmaları için Englısh Tıme’yi önermekteyim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum