Balcı ve Sayık 14 Mart Tıp bayramını kutladı
  • Reklam

Balcı ve Sayık 14 Mart Tıp bayramını kutladı

Mhp Haliliye İlçe Başkanı Mahmut Sayık ve Türk sağlık-Sen Şube Başkanı Selami Balcı sağlık çalışanlarının tıp bayramını kutladı.

14 Mart 2019 - 19:40 - Güncelleme: 14 Mart 2019 - 19:43

Mhp Haliliye İlçe Başkanı Mahmut Sayık Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;14 Mart’ın sağlık camiasının gurur günü ve bayramı olduğunu belirterek, “Hekimlerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum. Bir canı kurtarmayı, bütün insanlığı kurtarmakla eşdeğer sayan anlayışın sahipleri olan sağlık çalışanlarımız gece gündüz demeden insanımıza hizmet ediyorlar. Ülkemizi sağlıkta gelişmiş ülkeler seviyesine getiren dönüşümde, en önemli unsur sağlık çalışanlarımız ve onların kutsal emekleridir. Hekimlerin ve sağlık çalışanlarının hedefi, ülkemizi sağlık alanında daha ileri bir seviyeye taşımak, insanımıza hak ettiği sağlık hizmetini en etkin, en ileri ve en hızlı şekilde sunmaktır. Bu vazifeyi hakkıyla yerine getiren değerli hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı ve takdirlerimi sunuyorum. Bugün ülkemizin sağlık alanında yakaladığı gelişme ve uluslararası başarılar gurur vericidir. Altyapıda ve hizmette önemli gelişme kaydedilmiştir. Başta Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanlığımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hiç şüphesiz ki elde edilen başarıda, hekim ve sağlık çalışanlarımızın çok önemli katkısı vardır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi. 

Türk sağlık-Sen Şube Başkanı Selami Balcı’da 14 mart nedeni ile Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada; 14 Mart tıp bayramının bayram olarak kutlanması için,sağlık kurumlarında ötekileştirmenin, ayrıştırmanın,çalışma barışının sağlandığı,çalışanın en doğal hakkı olan özlük işlemlerinin idareciler tarafından benden değilsen yaşama şansın yok diyen bir zihniyetin son bulduğu, Döner Sermayelerin emekliliğe yansıtıldığı, angariye görevlendirmelerin ve liyakatsız atamaların son bulduğu bir 14 Mart Tıp Bayramı diliyor ve Tıp Bayramını kutluyorum .dedi.

 

 

 

2019/03/2019-03-14-19-43-28.png

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakkallar POS cihazı kullanmalı
Bakkallar POS cihazı kullanmalı
Suruç’lu 25 Muhtar’dan DSİ’ye ziyaret
Suruç’lu 25 Muhtar’dan DSİ’ye ziyaret