ŞUTSO, Şanlıurfa’nın sorunlarını Ankara’ya taşıdı
  • Reklam

ŞUTSO, Şanlıurfa'nın sorunlarını Ankara’ya taşıdı

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Meclis Başkan Yardımcısı Vedat Polat, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan yaklaşık 65 kişilik heyet, Ankara’da düzenlenen toplantıda ilimizin acil çözüm bekleyen sorunları ile ilgili milletvekillerine bilgi verdi.

18 Ocak 2019 - 16:43

ŞUTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, göreve geldikleri ilk günden bu yana Şanlıurfa’nın sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor. Şanlıurfa’da kamu kurumu ve önde gelen sivil toplum kuruluşlarıyla gerçekleştirilenziyaret, çalıştay ve toplantılarda ifade edilen Şanlıurfa’nın acil çözüm bekleyen sorunlarından oluşan kapsamlı dosya hazırlayan ŞUTSO Heyeti,Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri A.EşrefFakıbaba, M.Kasım Gülpınar, Z.GülenderAçanal, M.Ali Cevheri, İ.Halil Yıldız, Ahmet Akay ve Halil Özşavlı’nın katılımıyla Ankara’da dün düzenlenen toplantıda,bu dosyadaki sorunların çözümü konusunda milletvekillerinden destek talebinde bulundu.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Peltek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Medeniyetin beşiği, tarım, turizm, ticaret ve sanayi üretimi ile ülkemizin önde gelen illerinden olan Şanlıurfa’nın acil çözüm bekleyen birçok problemi var. Biz göreve geldiğimiz günden bugüne, gerek yapmış olduğumuz ziyaretlerde gerekse toplantı ve çalıştaylarımızda, ilimizin sorunlarına yönelik tespit çalışması gerçekleştirdik. Yaklaşık 50 kadar çözüm bekleyen sorunu belirledik.En acil olarak gördüğümüz Elektrik Sorunu, Uçuş Seferleri, Şehir Hastanesi, İnternet Alt Yapı Problemi, Gümrük Müdürlüğü, Mürşitpınar Demiryolu, OSB 2. Kısım 2. Etap Altyapı, Cazibe Merkezi, İhracatçı Birliği, Ulaştırma Bölge Müdürlüğü kurulması gibi 10 sorunun çözümüne yönelik çalışmaya başladık ve ilimiz milletvekillerini de bu sorunların çözümü noktasında bilgilendirmek üzere Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizle bu toplantıyı organize ettik.İnşallah en kısa zamanda milletvekillerimizin destekleriyle bu sorunlarımızın çözümünü gerçekleştirebiliriz.

Ayrıca önümüzdeki aylarda ilimizin tüm dinamiklerinin bir arada olduğu daha kapsamlı bir toplantı organize edeceğiz. Bu toplantıda da belirlediğimiz 50 sorunun tamamını çözüm önerileri ile birlikte paylaşacağız. Bu sorunları gerek Şanlıurfa, gerekse de meclis gündeminde tutmaya çalışacak ve bu sorunların çözümü noktasında gayretlerimize devam edeceğiz.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güneydoğu'dan 922 milyon 406 bin dolarlık halı ihracatı
Güneydoğu'dan 922 milyon 406 bin dolarlık halı ihracatı
Büyükşehir'den Tarihi Balıklıgöl'de muhteşem konser
Büyükşehir'den Tarihi Balıklıgöl'de muhteşem konser