Şanlıurfa'da İyi Parti'ye katılım (Video)

Şanlıurfa’da İYİ Partiye Katılan Cem Karakeçili ve akrabalarına İyi Parti Siyaset Akademisi Başkanı ve Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin parti rozetini taktı.

Şanlıurfa'da İyi Parti'ye katılım (Video)

Şanlıurfa’da İYİ Partiye Katılan Cem Karakeçili ve akrabalarına İyi Parti Siyaset Akademisi Başkanı ve Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin parti rozetini taktı.

Şanlıurfa'da İyi Parti'ye katılım (Video)
07 Mart 2020 - 18:42

İYİ Parti Siyaset Akademisi Başkanlığı tarafından il ve ilçe teşkilatlarına partinin vizyonu ve hedeflerinin anlatılmasını amaçlayan teşkilat eğitimleri Şanlıurfa’da düzenlenen toplantı ile başladı.
İyi Parti Siyaset Akademisi Başkanı ve Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin’in katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, İYİ Parti tüzük ve programı hakkında bilgilendirmeye ek olarak ekonomi ve dış politika  başta olmak üzere güncel konularla ilgili de değerlendirmeler yapılarak katılımcıların soruları cevaplandırıldı.Şanlıurfa’da başlayan eğitimin ardından Mardin’de devam edildi. Eğitimlere Nisan ayının ilk haftasında Aydın ve Muğla teşkilatlarında düzenlenecek.siyaset akademisi tarafından gerçekleştirilecek teşkilat eğitimlerinin il ve ilçelere ek olarak bölgesel bazda da gerçekleştirilmesi planlanıyor.
 
Şanlıurfa İyi Parti İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmak  yaptığı konuşmada  İyi parti siyaset akademi başkanlığı ilk olarak 81 ilimizde Şanlıurfa da ilkini gerçekleştiriyor tabi bu bizi onura ediyor. Sizlerin huzurunda sayın başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Umut ediyorum bu seminer hem iyi parti ailesi için hem ülkemiz için iyi bir gelecek için önemli çalış taylar ve bu çalış taylarda iyi partisi ailesi olarak teşkilatı olarak bu doğrultuda hareket edip iyi parti ailesinin iktidara adım adım yürüyeceğine emin ve umut ediyorum. İnşallah hayırlı bir uğurlu olacaktır. Siyaset akademisi günümüzün konusu ve bu seminer bundan dolayı düzenleniyor Tabi sizlere burada hazır bulmuşken birkaç konuya değinmek istiyorum.  Şanlıurfa ve güneydoğunun ciddi sorunlar var yani tabi Türkiye’nin ciddi sorunları vara. Ama biz bölgemizi temsil ettiğimiz için ilk başta Şanlıurfa, güneydoğu doğu Anadolu bölgesinden bahsetmek istiyorum. Başlıca sorunlarımızda bir tanesi ekonomi, tarım, eğitim, sağlık ve bunlarla beraber işsizlik problemi. Bu problemleri defalara televizyonlar da yerel ve ulusal basınlarda dile getirmemize rağmen mevcut iktidar maalesef çözüm odaklı bir politika üretmemiştir. Bu bizi derinden üzmüştür.  İyi parti ailesi olarak gittiğimiz gezdiğimiz köy olsun esnaf kardeşlerimiz olsun birçok kardeşlerimizle istişare ederken bu gibi sorunlarla karşı karşıya kaldığımızda biz şu sözü verdik eğer bize gerçekten inanır ve güvenirseniz iyi parti ailesi olarak biz bu problemlerin tamamını çözüme odaklı politikalar üreteceğimize söz veriyoruz. Şu konu çok önemli iyi parti ailesi olarak sayın genel başkanımızın bir tavsiyesi iftira atarak siyaset yapmayalım. Biz bu güne kadar siyaseti kirletmedik, iftira atmadık yapabileceğimiz projeler hakkında söz verdik. İnşallah rabbim iyilik yolunda ülkemiz adına hizmet etmek için şans verecek hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bu program inşallah iyi parti ailesine katkı sağlayacağını düşünüyorum. Dedi.
            İdlip’le ilgili Ateşkeş imzalanması ile büyük bir  felaketten dönüldü.
İyi Parti Siyaset Akademisi Başkanı ve Aydın Milletvekili Aydın Adnan sezgin yaptığı konuşmada; istiklal mücadelemize eşsiz katkılar yapan Urfa’nın gerçekten adına yakışacak şanlı olan  bu kadim şehrin şanlı, cesur ve iyi insanları sevgili dava arkadaşlarım; Şanlıurfa  yaklaşık 100 yıl önce istiklal mücadelesinin meşalesini yakan milletimizin geleceğine sahip çıkmak için büyük fedakarlıklar yapan cumhuriyetimizin temel sütunlarından   olan bir şehrimizdir. İyi parti siyaset akademisi siyaset kurumunun kalitesini artırma, siyasetin dilini temiz yapıcı ve birleştirici üsluba dönüştürme partimizin kimliğini daha da güçlendirme çabalarının pir parçası olarak kurulmuş bir siyaset okuludur. Ülkemizdeki kutuplaşma ve siyasetteki kilitlenmeye aşabilecek yeni bir siyaset yapma kültürünü, anlayışını, ahlakını yerleştirmeyi amaçlıyoruz. Cesurlar hareketi olarak 25 Ekim 2017’den bugüne her türlü baskı ve tehdide birlikte göğüs gererek çok yol aldık.Bugün 5 milyon vatandaşımızın oyunu TBMM’de temsil ediyoruz. Sezgin açıklamasında ;başından beri yanlış Suriye Politikasını  hep biz gündeme getirdik.getirmeye de devam ediyoruz.Ülkemizin siyasi kutuplaşma ,üstü örtünemeyen ağır bir ekonomik kriz ve dış politikada hayati tehditlerden oluşan bir sarmalın içine hapsedilmiştir. İdlip’te 2 yıldan beri hemen her yerde dile getirdiğimiz tehditler maalesef giderek artan şekilde milli güvenliğimizi,ulusal çıkarlarımızı  ve huzurumuzu tehdit eder hale geldi. Ateşkeş imzalandı ve büyük felaketten dönüldü.felaketten döndüğümüze seviniyoruz.ama bu felakete neden gittiğimizi de sorgulamak lazım.
Sezgin; maalesef ekonomide felakete sürüklenilmektedir.vatandaş enflasyon ve işsizlik baskı altında ezilmektedir. Çiftçilerimizin çektikleri sıkıntıları biliyorum.pamuk üreticilerimizin ne zorluklarla karşılaştığını farkındayım.Aydın’daki çiftçide urfa’daki çiftçide aynı zorlukları yaşıyor. 20 yıl önce kendi kendine yeten bir ülke iken şimdi buğday ve saman ithal eder duruma geldik. 18 yıl içinde GAP’a eşdeğer bir yatırım yapılmamıştır. AK Parti iktidara geldiğinden bu güne kadar tarımsal üretim 6 kat büyüdü ama çiftçinin maliyetleri 45 kat arttı. Urfalı çiftçi kardeşlerimizin borçları nedeni ile  DEDAŞ ile sıkıntılar yaşadığını yakından takip ediyoruz. Çiftçilerimiz alacaklarına el konulması sadece urfada olup,bu korsanlık modelidir. Arkasında hangi güçler olduğunu da araştıracağız.dedi.
            Cem Karakeçili ve beraberindekiler İYİ Parti’ye katıldı
            İyi Parti Siyaset Akademisi Başkanı ve Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin İYİ Partiye katılan Cem Karakeçili’ye ve akrabalarına parti rozetini taktı. Sezgin katılım neden ile yaptığı konuşmada Şanlıurfa Teşkilatımızın yeni katılımlar için bir törene vesile olmasından dolayı bahtiyarım. Dedi.        Cem Karakeçili ile birlikte İYİ Partiye katılanlara parti rozetleri takılmasından sonra  fotoğraf çekildi. Karakeçili ve akrabalarının katılması ile İYİ Parti’ye ilginin daha da artacağı belirtiliyor.
            Siyaset Akademisi sertifika törenleri 16 Mart’ta başlıyor
            İYİ Parti Siyaset akademisi Başkanlığı tarafından düzenlenen teşkilat eğitimlerine ek olarak 16 Mart 2020 tarihinde başlayacak olan ve 18-35 yaş arasındaki herkesin katılımına açık olacak ve 6 haftalık bir sertifika programı gerçekleştirilecek. İYİ parti üyesi olmayanların da katılımına açık olan ve Ankara’da gerçekleştirilecek programda, üniversitelerde profesyonel ve alanında uzman akademisyenler tarafından siyaset, uluslararası politika, hukuk ve ekonomi konularında eğitim verilecek.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum