Şeker Tekstil'e Şanlıurfalılardan yoğun ilgi (Viideo)

Şeker, Mağazamız da çok hızlı tüketilen pantolon, gömlek, tişört olmak kaydıyla temel ürünler var. Bizim klasik ürünlerimiz de olduğu için takım elbise, ceket, klasik ayakkabı olarak ürünlerimiz Şanlıurfalıların hizmetindedir.

Şeker Tekstil'e Şanlıurfalılardan yoğun ilgi (Viideo)

Şeker, Mağazamız da çok hızlı tüketilen pantolon, gömlek, tişört olmak kaydıyla temel ürünler var. Bizim klasik ürünlerimiz de olduğu için takım elbise, ceket, klasik ayakkabı olarak ürünlerimiz Şanlıurfalıların hizmetindedir.

Şeker Tekstil'e Şanlıurfalılardan yoğun ilgi (Viideo)
10 Eylül 2020 - 19:04

Şeker; maalesef biz daha çok tüketime dayalı bir toplum da yaşıyoruz. Şanlıurfa’da her sektör adına konuşmak gerekirse her sektör açısından üretim şart eğer üretim olsaydı ekonomiye büyük anlam da katkı sağlardı.
Maalesef Türkiye’de Şanlıurfa’nın böyle bir imajı yok, Şanlıurfa dendiği zaman maalesef tırnak içerisinde söylüyorum mağarada doğdum algısı var. Aslında en güzel otomobiller Şanlıurfa’dadır, en kaliteli yemek Şanlıurfa’dadır. Aslında Şanlıurfa halkı çok kaliteli giyinir, kaliteli tüketir ama Türkiye’ye öyle bir imaj veremedik.

Şeker marka giyimin mağaza sorumlusu Salih ŞEKER Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Erkek hazır giyim üzerine faaliyet göstermekteyiz, firmamızın mantığı şu, marka olan kıyafetleri uygun fiyata burada bulunduruyoruz. Sektörde ki geçmişimiz babamızın 1996 yılındaki mağazasına dayanıyor, orada da spor kıyafetler satıyorduk diyebilirim ki bu sektör de bizim yaklaşık olarak 25 yıllık bir geçmişimiz var. Daha önce tabi küçük çapta bu işi yapıyorduk, daha sonra kurumsal mağazalarda çalıştım. Aynı zaman da kardeşlerim de öyle marka çatısı altında çalıştık. Bir süre sonra kendi mağazamızı açmaya karar verdik şimdi yeni mağazamız da faaliyet gösteriyoruz. Biz kısa süre önce Mağazamızla faaliyete girdik  ama yeni olmamıza rağmen Şanlıurfa halkının rağbeti baya iyi durumda.
Şeker;  mağazamıza rağbet olmasının sebebi Bizim backgroundımızdan kaynaklanıyor daha önceden bir portföyümüz vardı zaten, biz burada doğal bir şekilde mağazacılık yapıyoruz aslında profesyoneliz estetik ürünlerimiz var. Müşterilerimizi sıkmıyoruz, burada müşterilerimiz evlerinde gibi giyiniyorlar çok rahatlar. Mağazamız da aslında temel ürünler var, çok hızlı tüketilen pantolon, gömlek, tişört olmak kaydıyla temel ürünler var. Bizim klasik ürünlerimiz de olduğu için takım elbise, ceket, klasik ayakkabı olarak ürünlerimiz bu şekildedir. Firmamızın vizyonunu şöyle açıklayabiliriz, pahalı olmamak kaydıyla estetik olan ürünler hizmet prensibimiz budur. Misyonumuz da, her zaman fiyat performans açısından güzel ürünler sunabilmek. Ürünlerimizi bildiğiniz gibi tekstil merkezi İstanbul bu yüzden ağırlıklı olarak İstanbul bağlantılı çalışıyoruz. Şanlıurfa’da bu tip ürünlerin üretimi yok aslında şöyle Şanlıurfa’da tekstil fabrikaları var, fason yapan yabancı kökenli tekstil firmaları var ama doğrudan doğruya Şanlıurfa yeterli bir potansiyele sahip değil. Dedi.
Şeker; Ürünlerin Üretimi Şanlıurfa’da Olsaydı Tabiki de büyük katkıları olurdu, zaten ekonominin temel prensibi kalkınma açısından üretim yapmaktır ama maalesef biz daha çok tüketime dayalı bir toplum da yaşıyoruz. Şanlıurfa’da her sektör adına konuşmak gerekirse her sektör açısından üretim şart eğer üretim olsaydı ekonomiye büyük anlam da katkı sağlardı. Öncelikle Şanlıurfa’nın bir vizyona ihtiyacı var, Şanlıurfa’nın yatırımcısı Şanlıurfa’da kalacak, Şanlıurfa’nın yatırımcı hangi sektörde olursa olsun her zaman günceli takip edecek, girişim de bulunacak. Girişim de bulunduktan sonra Şanlıurfa’da o potansiyel var, Türkiye’nin en genç nüfusuna sahibiz bu yüzden Şanlıurfa’da bu konuda büyük bir potansiyel var öncelikle Şanlıurfa’nın yerlilerinin bu işe el atması gerekiyor.
Şanlıurfa Halkı Farklı Şehirden Alışveriş Yaptığı Söylentileri ile ilgili olarak Genel Şanlıurfa halkı için değil belli bir zümre için konuşuyorum, bizim insanımız da maalesef kıyafetimi dışarıdan aldım deme merakı var. Ama eskisi kadar da değil. Çünkü Şanlıurfa’da alışveriş merkezleri var, Şanlıurfa’da güzel markalar var artık. Maalesef Türkiye’de Şanlıurfa’nın böyle bir imajı yok, Şanlıurfa dendiği zaman maalesef tırnak içerisinde söylüyorum mağarada doğdum algısı var. Aslında en güzel otomobiller Şanlıurfa’dadır, en kaliteli yemek Şanlıurfa’dadır. Aslında Şanlıurfa halkı çok kaliteli giyinir, kaliteli tüketir ama Türkiye’ye öyle bir imaj veremedik.
Şanlıurfa halkını seviyoruz, Şanlıurfa halkı sebat edecek ve kabuğundan çıkacak artık başta kendimize bu eleştiriyi bulunmak üzere halkımıza önerimiz budur. Fiziki açıdan, coğrafi açıdan, demografik açıdan, insani açıdan müthiş potansiyele sahip bir şehir de yaşıyoruz, kadim bir şehir de yaşıyoruz, inanç turizmi açısından merkezi bir yerdeyiz bu potansiyelimizin farkına varalım. dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum