Reklam

Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı Şanlıurfa'da kınandı (Video)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na önceki gün yapılan saldırı nedeni ile CHP Şanlıurfa il başkanı Hayrettin Cıdır ve bazı sivil toplum örgütlerinin katılımı saldırı kınandı.

Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı Şanlıurfa'da kınandı (Video)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na önceki gün yapılan saldırı nedeni ile CHP Şanlıurfa il başkanı Hayrettin Cıdır ve bazı sivil toplum örgütlerinin katılımı saldırı kınandı.

Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı Şanlıurfa'da kınandı (Video)
22 Nisan 2019 - 20:52

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na önceki gün yapılan saldırı nedeni ile CHP Şanlıurfa il başkanı Hayrettin Cıdır saldırıyı kınayarak yaptığı açıklamada; ülkemizin başkentinde hepsini şehidi Mehmetçiğimizin cenaze törenine katılan tek siyasi parti lideri olan CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı bir protesto değil son derece organize bir eylemdir. Bu saldırı ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine iç huzuruna karşı yapıldığını belirterek sözlerine şöyle devam etti. Bu saldırıların arkasındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdır. Hesap sorulmalıdır. Dedi.

Cıdır;Yapılan saldırı sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provakasyon da değildir, bu son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır. Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Adına gazete denen bir takım paçavlarada, kimler Cumhuriyet Halk Partisini ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse bir takım operasyondur. Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması kim talimat verdiyse meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Mustafa Kemal’in iki eserimden biri dediği, Cumhuriyet Halk Partisine, kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır" dedi.

CHP Şanlıurfa il başkanı Hayrettin Cıdır ; Gün kızgın demiri soğutma günüyse, herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri bugün bile kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz, bunları sağduyuya davet ediyoruz, basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğünü feda edilemez. Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdır. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırmalıdır ve kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır.. Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidir. Herkes müsterih olsun, bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz" dedi.

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum