Reklam

Lazer epilasyonda Şanlıurfalılar bilinçli

Şanlıurfa Gazetesi Yazı işleri Müdürü Kamil Güler AS’EM Lazer epilasyon Merkezi sahibi Emine Kara ile röportaj yaptı.

Lazer epilasyonda Şanlıurfalılar bilinçli

Şanlıurfa Gazetesi Yazı işleri Müdürü Kamil Güler AS’EM Lazer epilasyon Merkezi sahibi Emine Kara ile röportaj yaptı.

Lazer epilasyonda Şanlıurfalılar bilinçli
06 Ağustos 2019 - 19:18

Kara; Lazer epilasyon merkezlerine gittiğiniz zaman özellikle ilk soracağınız şey cihazdır, günümüzde cihaz erişebilirliği fazla ama kullanılan cihazın markası, şekli tabi bunlarla doğru orantılı olarak yüksek fiyatlı cihazlar tercih etmemiz lazım ki yaptığımız seanslardan sonuç görelim.

Merdiven altı dediğimiz şöyle yurtdışından kaçak parçalar üretilmiş ya da lazer cihazı olmayan ömrü bitmiş bizim şuanda bulunduğumuz Sağlık Bakanlığından onaylı cihazlar kullanıldığı zaman tüylerin artması, yayılması, yanması, üst bölgesinde sakallanma tarzı sıkıntılar olabiliyor.

Şanlıurfalılar bilinçliler çünkü yaklaşık bundan 3 yıl önce birkaç kurum vardı Urfa’da ama şuan her köşe başında bir kurum var, benim hemşire, doktor arkadaşlarımdan da duyduğum kadarıyla geçen yıl bana bilinçliler mi diye sorsaydınız hayır derdim.

Lazer epilasyon Rahatlık olarak bir bayanın yaşam kalitesini arttırmak için çok güzel bir işlem, her hangi bir sağlıksal problemi olmaması açısından yaşam kalitesini yükseltiyor.

SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?

Emine KARA,  7 yıllık hemşireliğin ardından kendi kurumum olan AS’EM lazer epilasyon merkezini 1 senedir işletiyorum.

LAZER EPİLASYON NEDİR?

Lazer epilasyon son zamanlarda çok rağbet gören bir epilasyon yöntemi, çeşitli cihazlarla belli bir atışla, belli bir ışın dalgasıyla kılın kökündeki melamini yakmaya dayalı bir epilasyon yöntemidir. Özellikle çok yüksek sonuç vermesi, bayanlar tarafından çok yüksek rağbet görmesi ile birlikte en önemli epilasyon kurumlarından biri olmaya başladı. 1985’den beri ülkemizde olan bir sistem ama özellikle son 2 – 3 yıldır hem kurum açısından hem erişebilirlik açısından baya yükseldi.

LAZER EPİLASYON YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Lazer epilasyon merkezlerine gittiğiniz zaman özellikle ilk soracağınız şey cihazdır, günümüzde cihaz erişebilirliği fazla ama kullanılan cihazın markası, şekli tabi bunlarla doğru orantılı olarak yüksek fiyatlı cihazlar tercih etmemiz lazım ki yaptığımız seanslardan sonuç görelim. Bizim Türkiye’de kullandığımız 5 çeşit cihaz var, alexandirite şuan da en çok rağbet gören alex sistemi ile 755 nanometre arasında bir ışın dalgasıyla 5 – 8 seans arasında sonuç veren bir lazer sistemi var. Bir kuruma girdiği zaman müşterinin kesinlikle cihazı ve yaptıran kişiyi sorması lazım, yapan kişinin sertifikalı bir çalışan olması çok önemli çünkü lazer sistemlerinde en sakıncalı olan durumu yanık, yanık olmaması için işin ehli birinin yapması lazım ve kurumda kesinlikle bir sağlıkçının olması lazım.

MERDİVEN ALTI YERLER HAKKINDA NELER SÖYLEYCEKSİNİZ?

Kesinlikle girdikleri kurumun vergi levhalarını görmeleri lazım, merdiven altı dediğimiz şöyle yurtdışından kaçak parçalar üretilmiş ya da lazer cihazı olmayan ömrü bitmiş bizim şuanda bulunduğumuz Sağlık Bakanlığından onaylı cihazlar kullanıldığı zaman tüylerin artması, yayılması, yanması, üst bölgesinde sakallanma tarzı sıkıntılar olabiliyor. Bu yüzden bilindik merkezden ya da cihazın sertifikasını sormak lazım genelde kurumlar da şuna dikkat edilmesi lazım, bir şeyin fiyatı bellidir örneğin bir arabanın fiyatı bellidir eğer o araba fiyatının çok altında satılıyorsa bu işte bir sıkıntı vardır. Ya arabanın bir sıkıntısı vardır ki o fiyata satılıyor ya da o araba çalınmıştır. Bunu da böyle düşünmek lazım, bir lazer fiyatı eğer tüm vücut seansı olduğundan 5 kat aşağı fiyatına veriliyorsa sıkıntı vardır. Çünkü maliyetli olan bir şey bunun cihaz atışı var, cihaz bakımı var, cihazın başlığı var o zaman müşteriler bir yerden ucuz fiyata sağlıksız bir şey alacaklarına bilindik yerlerden işin ehillerinden ve kaliteli bir şekilde yaptırmaları lazım.

ŞANLIURFA HALKI BU KONUDA BİLİNÇLİ Mİ?

Evet bilinçliler çünkü yaklaşık bundan 3 yıl önce birkaç kurum vardı Urfa’da ama şuan her köşe başında bir kurum var, benim hemşire, doktor arkadaşlarımdan da duyduğum kadarıyla geçen yıl bana bilinçliler mi diye sorsaydınız hayır derdim. Lazer sistemlerinin büyümesinin sebebi de bu ben yaptırıyorum memnun kalıyorum ve kız kardeşimi getiriyorum, kız kardeşim arkadaşını getiriyor bir kurum bu şekilde büyür. Siz gittiğiniz bir yerden memnun değilseniz başkasını da götürmezsiniz zaten, insanların dili yandıkça, sonuç görmedikçe, paralarının boşa gittiğini anladıkça bilinçlenmeye başladılar, benim müşterilerimin yüzde 80’i işlem öncesinde cihaz soruyorlar.

KURUMUNUZ HAKKINDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ?

2019 Şubat doğumlu ROBOX adında alex sistem AYQ medikalin ürettiği bir cihaz yüzde yüz Türk ürünü, firma Adana’da bu kurumla çalışıyoruz, cihazımızdan çok memnunuz. Biz pakette 12 seans veriyoruz bizim cihaz 5 ile 8 arasında bir sonuç veriyor geri kalanları tarama şeklinde tam bitsin müşterilerimiz sonradan taramayla uğraşmasın diye total olarak 12 seans veriyoruz. Zaten kol, bacak, koltuk altı gibi kalın tüylü bölgeler çok çabuk sonuç veren bölgeler ama yüz, göbek gibi kısımlar için müşterilerimizin kesinlikle 12 ile 24 seans arasında bir işlem görmeleri lazım.

SON OLARAK NELER EKLEMEK İSTERSİNİZ?

Rahatlık olarak bir bayanın yaşam kalitesini arttırmak için çok güzel bir işlem, her hangi bir sağlıksal problemi olmaması açısından yaşam kalitesini yükseltiyor. Yeni cihazlarla her bütçeye uygun ayarlanabilir sisteme getirildi artık. Bence güvendikleri bir kurumda sağlıklı bir şekilde lazer epilasyonu tavsiye ediyorum.

BİZE ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

BEN TEŞEKKÜR EDERİM.

YORUMLAR

  • 0 Yorum