Türkiye’nin turizm bölgeleri başta olmak üzere bir çok ilinde orman yangınları ile içimiz yandırıyor.Son iki yıldır özellikle geçen yıl Türk düşmanlarının çok iyi organize ettiği bir saldırı idi. Türkiye’nin ekmeğini yiyen, suyunu içen ve emperyalistlerin uşaklarının çıkardığı yangınlar ülke ekonomisine zarar verdiği gibi şehitler var. yaralılarım oluyor. Binlerce canlının telef olması da var. Bu yıl yangınlarda devlet anında müdahale etti. Zararlar var ama büyümeden yangınlar söndürüldü. İçişleri bakanın Süleyman soylu’nun sabotaj ile ilgili açıklamasında ; zanlılar yakalandı. Hükümet failler konusunda önümüzdeki günler hainlerin ensesine çökecektir. Hak ettikleri cezaları alacaktır.Ancak, milli servetimiz ağaçlarımız ,oksijenim yanıyor. 2022 yılında özellikle turistik bölgeler yani cennetten bir köşe vatan topraklarımız emperyalistlerin uşaklarınca yandırılıyor. yangınları söndürmek sadece devletin işi değil sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar birlik ve beraberlik içinde olduğu zaman hainler başarıya ulaşamayacakatır. Devlet yanan alanlarda milyarlarca fidan dikti ve halende dikmeye devam ediyor. bunların yetişmesi zaman alacaktır. bu ormanlar tekrar eski haline alacaktır.