Yazımı yazmadan önce hangi başlığı kullanacağıma karar veremedim.
Aklımdan geçirdiğim başlıkları kullanayım derken... Başkasının aklından geçenleri düşündüm. Şöyle bir başlık atsaydım... Neler düşünürlerdi. BURSA’ ya AF, URFA’ ya CEZA ! Derler ki... -Kardeşim bu bir sportif olay. Bende derim... Sportiflikten çıkmış, siyasi gibi görünüyor-Sen bölücülük yapıyorsun. Aslında bu kararları veren bölücülük yapıyor.
-Düşünme sen bunları ! Peki..Onu düşünmeyeyim...Bunu düşünmeyeyim !
-Adaletli ülkemizin kurumu olan futbol federasyonumuz, ADALETLİDİR.. Ülkemizin kurumlarının adaletini tartışan çarpılır ! Hatta günaha bile girer.
-Sahaya indiler.Ne yapalım kural böyle Büyük maçlarda iniyorlar. Kastamonu da iniyorlar. Batıda inerse itidal,doğuda inerse kural !
-Gereken cezaları verilecektir. Tabii..Tabi..Urfa’ya ceza,hakeme ödül !
-Verilen cezalar adildir. Koray Avcı kasten yapmışsa 15 maç hakkıdır. Kazara yapmışsa hiç ceza alması gerekmez mi ?
Aslında bu soru-cevap kısmı sayfalarca yazsak bitmez. Valiyi istifa demeleri yanlışmış. Bu olayda vekiller ne yapabilirmiş. Kemal başkan niye başkan olmuş. Bakanımız niye pasif. AK parti ne yapsın...falan filan Bir şehrin mülki amiri ne demek.O şehrin sorumlusu ise, bu şehrin bütün sevapları ve günahlarından sorumludur. Burada hakeme oynat ve benim teminatım da diyecek tek kişidir. Vekillerimizin bu olaylardan sonra kulis faaliyetlerine katılmalarını beklenmektedir. Kemal başkan ise,geçen yıl kaldırdığı kupanın günahını ödemektedir. Geçen yıl yaşanan olayın etkisinde kalan bakanımız o yüzden pasiftir. Genel merkezlerine yazılan roporlarına Urfaspor’un uğradığı haksızlığı yazmayan partililer de suçlanır. Kısacası, olayların oluşmasını engeleyemedik. Olay sonrası gerekli çalışmaları iyi yapamadık. Huzur şehrini...Terör şehrine getirmek isteyenlerin oyununa geldik ! Şehri gerdik...Eğlencemiz olan maçlar bu dönemden sonra kabus haline getirenler utansın. Hakem utansın...Haciz işlemi yaptıran eski yöneticilerimiz utansın... Urfaspor’u aşağılayan yerel ve ulusal basın mensupları utansın... Hakemi ödüllendiren MHYK utansın... Oturdukları yerden ahkam kesenler... Lütfen ..bir zahmet maçlara gelin ki... ! Konuşmaya-yazmaya-düşüncelerinizi söylemeye HAKKINIZ olsun.