İsa Güneş

İsa Güneş

GÜRÜLTÜLÜ YAŞIYORUZ

20 Haziran 2016 - 18:09

Gürültü “ İnsanlar üzerinde olumsuz etki yapan ve hoşa gitmeyen, rahatsızlık veren seslere gürültü denir.”

             

          Gürültünün fiziksel, fizyolojik, psikolojik,  performans düşürücü etkileri vardır.

           

          İlimizi gürültü yönünden incelersek; Tarihi Balıklıgöl platosunda yer alan konuk evlerinin akşamları düzenledikleri sözüm ona sıra geceleri bölge insanını çok rahatsız etmekte, hasta, çocuk ve yorgun insanlarımıza saygı göstermek zorundayız. Bu evler nihayetinde bir ticari faaliyet yapmaktadırlar ve hiç kimseyi rahatsız etme hakkına sahip değildirler. Birtakım insanlar sıra geceleri etkinliklerinin ilimize katkılarından bahsedecek; El alemi eğlendirme uğruna insanımıza bu zulmü yapmayalım lütfen????.. Aslında Bu evler Davul Zurnadan vazgeçseler bile bir nebze gürültü seviyesini standart değerlere indirilebileceklerine inanıyorum. Ama maalesef gürültüyü eğlence zanneden birtakım insanlar “istemezük” fikrinde inat etmektedirler. Bu durum tüm kesimleri rahatsız etmektedir. Bu da böyle biline…

 

Yine düğün konvoyları ayrı bir dert, ışıklı duraklarda yeşil yanmadan, kornaya (Yeşil ışık yandıktan sonra kimse beklemeye meraklı değil ki biraz sabır lütfen…) asılmalar ev ve araçlarda yüksek sesli müzik dinleme diğer dezavantajlarımız.

 

Gürültülü yaşamak geri kalmışlık ölçütü   dür biliyormusunuz??. Biz geri kalmışlığı kabul etmiyorsak, gelin hep beraber el ele verelim Gürültülü Yaşamaktan vazgeçelim.

 

Gürültüsüz Yaşam Dileklerimle

 

 

                                                                           İsa GÜNEŞ

                                                           Çevre Gönüllüleri Dernek Başkanı  

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum